Результати проекту «Медсанбат»
Для вирішення цієї проблеми Віктор та Олена Пінчук на початку жовтня 2014 року започаткували проект «Медсанбат». Він був створений для проведення тренінгів з тактичної медицини відповідно до стандартів НАТО для лікарів, медичного персоналу, волонтерів та солдатів. Ще одна мета проекту – забезпечити лікарів у зоні бойових дій повністю обладнаними медичними рюкзаками.
До кінця 2015 року «Медсанбат» навчив понад 5 000 людей на 40 тренінгах по всій України, включаючи зону бойових дій. За цей період 150 військових лікарів та медичних працівників отримали рюкзаки з наступним поповненням запасу видаткових матеріалів.
Значна частина тих, хто пройшов навчання, зараз працюють в зоні АТО, багато з них перебувають на лінії розмежування, працюючи в усіх сегментах медичної допомоги – від надання першої допомоги пораненим до евакуації в головні госпіталі України.
У 2015 році за сприяння команди «Медсанбату» в Україні були розроблені та опубліковані нові Національні стандарти навчання військових. «Медсанбат» приділив особливу увагу розвитку можливостей державних структур: у 2015 році викладачі медичних коледжів та університетів спільно з тренерською командою Військово-медичної академії України пройшли навчання як викладачі з тактичної медицини. У жовтні 2015 року «Медсанбат» провів навчання нової команди з підготовки кадрів до патрульно-постової служби. Ці викладачі та тренери будуть готувати фахівців з тактичної медицини для Збройних сил України та нової української поліції.
Крім того, в 2015 році «Медсанбат» створив та опублікував на веб-сайті medsanbat.info три відеоролики, які надають цивільним особам поради, як поводитися у зоні військових дій. Їх мета – допомогти зменшити кількість жертв серед мирного населення в умовах військового конфлікту.
За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук: +380 44 490 4805, [email protected].