ОЛЕНА ПІНЧУК
Засновниця фонду
У 2003 році Олена Пінчук заснувала першу та єдину благодійну організацію, спрямована на боротьбу зі СНІДом в Україні, яка працює за рахунок приватних коштів.
Засновниця фонду

Олена Пінчук - дочка другого Президента України, засновниця приватного фонду, голова Наглядової ради StarLightMedia.

Олена навчалася на фізико-технічному і економічному факультетах Дніпропетровського державного університету, отримала диплом за спеціальністю «Економіка і соціологія». Працювала в банківській і телекомунікаційній сферах.

У 2003 році Олена Пінчук заснувала Фонд «АНТИСНІД» – єдину в Україні благодійну організацію по боротьбі з епідемією ВІЛ / СНІДу, яка працює за рахунок приватних пожертвувань. У 2017 році фонд розширив напрямки роботи та змінив назву на Фонд Олени Пінчук. Він започаткував проекти по допомозі військовим, освітні лекції та тренінги, а віднедавна і менторські проекти для посилення ролі жінок у суспільстві.

Фонд Олени Пінчук намагається здійснювати свою діяльність на всіх рівнях - від загальнонаціональних проектів до адресної допомоги людям, постраждалим від епідемії СНІДу. У числі програм фонду - загальнонаціональні кампанії в ЗМІ, великомасштабні акції із залученням зірок світового рівня, збір коштів на конкретні проекти та об'єкти, робота з лідерами громадської думки, залучення кращого міжнародного досвіду для протидії епідемії СНІДу в Україні, залучення впливових українців до боротьби зі СНІДом. Вона організувала найбільші благодійні концерти в історії України - за участю Сера Елтона Джона та групи Queen.

 У 2009 році очолила телегрупу StarLightMedia - найбільша медіагрупа України, створена 11 листопада 2009 року, включає 6 телеканалів: СТБICTVНовий каналМ1М2ОЦЕ 

На церемонії An Enduring Vision ( «Погляд у майбутнє») (2010) разом з чоловіком Віктором Пінчуком отримала нагороду СНІД-Фонду Елтона Джона за зусилля по боротьбі зі СНІДом.

У 2010 році Олена Пінчук входила до складу комісії ООН, створеної для «профілактичної революції» – прориву в запобіганні нових випадків ВІЛ/СНІДу у світі. Того ж року французька газета La Tribune включила Олену Пінчук в список «Жінки, які змінили світ».

Багато років поспіль Олена Пінчук входить в топ-100 найвпливовіших жінок України за версією журналу Фокус та Новое Время.Елена Пинчук и Элтон Джон

Елена Пинчук и Элтон Джон


Діяльність фонду
11 Квiтня, 2016 21:26

За час роботи Олени як голови правління фонду з 2003 року вона ініціювала реалізацію в Україні спільних проектів з такими організаціями як Фонд Клінтона, СНІД Фонд Елтона Джона, Глобальна Бізнес Коаліція з ВІЛ / СНІДу, Меркьюрі Фонекс Траст. Олені Пінчук вдалося залучити до боротьби зі СНІДом в Україні багато фігур світового рівня - в проектах фонду брали участь Сер Елтон Джон, Міс Світу 2006 Тетяна Кухаржова, Міс Світу 2007 Чжан Цзилінь, група Queen і Сьомий Генеральний секретар ООН Кофі Аннан, 42-й президент США Білл Клінтон.

З її ініціативи десятки українських знаменитостей об'єдналися для участі в онлайн-аукціоні «Зірки на продаж» - щоб зібрати кошти для придбання першого в Україні апарату з очищення донорської крові від ВІЛ та інших небезпечних інфекцій.

Завдяки інформаційним кампаніям, розробленим Оленою у співпраці з провідними рекламними агентствами України та світу, вдалося змінити ставлення суспільства до проблеми СНІДу, підвищити рівень знань молоді про шляхи передачі ВІЛ / СНІДу, зменшити відсоток ризикованої поведінки в групах найбільш вразливих до ВІЛ. Один з проектів фонду, в рамках якого було створено соціальний бренд Fashion AID, об'єднав провідних українських дизайнерів, зірок шоу бізнесу та спорту, відомих журналістів, впливових людей і політиків. Проект викликав інформаційний резонанс і загострив увагу суспільства на проблему СНІДу в Україні.

В вересні 2014 року Віктор і Олена Пінчук оголосили про запуск проекту підготовки і оснащення військових медиків та волонтерів, які відправлялися в зону АТО для ротації в складі діючих бойових частин. В рамках проекту Медсанбат проводилася підготовка військових медиків за системою НАТО і оснащення лікарів, які працюють на передовій або відправляться в зону АТО в складі діючих бойових частин.


Впродовж 2017-2018 рр Фонд Олени Пінчук здійснив закупівлю АРВ препарату останнього покоління для 1 300 пацієнтів Києва та Київської області. Це був перший прецедент закупівлі АРВ терапіі приватним фондом в Східній Європі.


З 2017 року Олена Пінчук активно підтримує проект жіночого менторства. Проект "Я зможу!" спрямований на посилення ролі жінок у суспільстві спільно з фундацією Кока-Кола. До проекту доєдналися успішні та відомі жінки України, історії яких надихають, стають прикладом для дівчат та спонукають до пошуку нових можливостей[2].


2019 року Фонд Олени Пінчук разом з фондом Віктора Пінчука та громадською організацією «Побратими» відкрили у Києві простір Veteran Hub. Це платформа для співпраці громадських організацій, які працюють у сфері ветеранських справ. Veteran Hub –створений задля централізованого надання послуг ветеранам, працівникам сектору безпеки, їхнім рідним та близьким, а також підтримки процесу їхньої інтеграції в цивільне життя.

Також з 2019 року у Києві відкрився освітній центр для молоді Dialog hub, де проводяться лекції на тему сексуальної освіти та культури, здоров'я та профілактики ВІЛ/СНІДу.
Відео

Олена Пінчук та Елтон Джон у Макіївці

Президент Клінтон у Києві говорить про боротьбу зі СНІДом (2010)

Олена Пінчук з Кофі Аннаном відкриває клініку в Лаврі

Елена Пинчук объединила лучших украинских дизайнеров в резонансных социальных фэшн-проектах – Fashion AIDLove Fashion AIDAIDS Army FashionSexy Safety.
У жовтні 2010 року на Михайлівській площі Києва під час акції «Битва за майбутнє» з промовою, присвяченою боротьбі зі СНІДом, виступив 42-й Президент США Білл Клінтон, який прибув в Україну на запрошення  Віктора та Олены Пінчук.
ВИДЕО
18 октября 2010 года в Нью-Йорке в Cipriani Wall Street на девятой ежегодной церемонии «Enduring Vision» («Взгляд в будущее») Виктор и Елена Пинчук получили награду за весомый вклад в борьбу со СПИДом. Впервые за девять лет существования этой награды ее обладателями стали представители Восточной Европы. Вместе с ними в этом году также награждены Мэрилин и Джеффри Каценберг (Marilyn&Jeffrey Katzenberg), продюсер и соучредитель студии DreamWorks, и Тамара Меллон (Tamara Mellon), создатель и креативный директор бренда Jimmy Choo. «Enduring vision» - это благотворительное событие, ежегодно проводимое СПИД Фондом Элтона Джона, на котором отмечают людей, сделавших наиболее заметный вклад в противостояние эпидемии ВИЧ/СПИДа. В разное время эту награду получили 42-й Президент США Билл Клинтон, актриса Шерон Стоун, рок-звезда Оззи Осборн, владелица компании Chopard Каролина Груози-Шойфеле, председатель совета директоров Estée Lauder Леонард Лаудер.
Відео
«Женщины, которые изменили мир»
11 Квiтня, 2016 21:33
В 2010 году Елена Пинчук была включена крупнейшей французской газетой La Tribune в список «Женщины, которые изменили мир». В этом же году она получила две награды: на церемонии вручения первой украинской премии в области моды BEST FASHION AWARDS Елена Пинчук получила от украинских дизайнеров награду «Вдохновение», а в стенах украинского парламента ей была вручена Почетная грамота Верховной Рады Украины. Парламентская награда была вручена за многолетнюю работу фонда «АНИСПИД» по противодействию эпидемии ВИЧ/СПИДа в Украине. А признание дизайнерского сообщества Елена Пинчук заслужила за свою инициативу по объединению лучших украинских дизайнеров в резонансных социальных фэшн проектах – Fashion AIDLove Fashion AIDAIDS Army Fashion,Sexy Safety.
«Взгляд в будущее»
11 Квiтня, 2016 21:34

Также в 2010 году Елена Пинчук вошла в комиссию ООН, созданную для «профилактической революции» - прорыва в предотвращении новых случаев ВИЧ/СПИДа в мире. По приглашению Объединенной программы ООН по ВИЧ/СПИДу в комиссию вошли известные в мире люди, которые своей харизмой, авторитетом и уникальными знаниями смогут содействовать уменьшению количества новых случаев ВИЧ-инфицирования и спасению миллионов жизней: экс-президент Франции Жак Ширак, один из создателей Facebook Крис Хьюджес, звезда мирового баскетбола Мэджик Джонсон - один из первых среди знаменитостей первой величины объявивший о своем ВИЧ-позитивном статусе, один из создателей самого популярного китайского независимого поисковика Baidu Робин Ли, бывший Генеральный секретарь Международной Амнистии Ирен Хан, первый исполнительный директор объединенной программы ООН по ВИЧ/СПИДу (UNAIDS) и нынешний директор Лондонской школы гигиены и тропической медицины профессор Питер Пиот, лауреат Нобелевской премии мира, бывший генеральный директор МАГАТЭ Мохаммед аль-Барадеи, известный российский журналист Владимир Познер. В комиссию также вошли влиятельные политики - бывшие президенты государств нескольких континентов, председатели Африканского союза и Федерального парламента Германии. Сопредседателями комиссии стали профессор Франсуаза Барре-Синусси, получившая Нобелевскую премию в области медицины за ее исследования вируса иммунодефицита человека, и известный борец с апартеидом, лауреат Нобелевской премии мира Арчбишоп Туту.


Виктор и Елена Пинчук, сэр Элтон Джон и Дэвид Ферниш
Виктор и Елена Пинчук, сэр Элтон Джон и Дэвид Ферниш


В 2010 году на девятой ежегодной церемонии «Enduring Vision» («Взгляд в будущее») в Нью-Йорке Виктор и Елена Пинчук получили награду за весомый вклад в борьбу со СПИДом. Впервые за девять лет существования этой награды ее обладателями стали представители Восточной Европы. Вместе с ними в этом году также награждены Мэрилин и Джеффри Каценберг (Marilyn&Jeffrey Katzenberg), продюсер и соучредитель студии DreamWorks, и Тамара Меллон (Tamara Mellon), создатель и креативный директор бренда Jimmy Choo. «Enduring vision» - это благотворительное событие, ежегодно проводимое СПИД Фондом Элтона Джона, на котором отмечают людей, сделавших наиболее заметный вклад в противостояние эпидемии ВИЧ/СПИДа. В разное время эту награду получили 42-й Президент США Билл Клинтон, актриса Шерон Стоун, рок-звезда Оззи Осборн, владелица компании Chopard Каролина Груози-Шойфеле, председатель совета директоров Estée Lauder Леонард Лаудер. 

Елена Пинчук организовала в Украине несколько масштабных благотворительных концертов с участием мировых звезд
Благотворительные кампании
11 Квiтня, 2016 21:35

Елена Пинчук организовала в Украине несколько масштабных благотворительных концертов с участием мировых звезд. В июне 2007 года на Майдане Независимости в Киеве состоялся концерт Сэра Элтона Джона, после которого впервые за 20 лет эпидемии в Украине было отмечено снижение темпов распространения ВИЧ гетеросексуальным путем.Концерт группы Queen в сентябре 2008 года в Харькове стал рекордным по числу зрителей (350 тысяч) как в истории группы, так и в истории Украины. В 2012 году одним из самых значительных культурных и социальных событий в Украине стал благотворительный концерт Элтона Джона и Queen, который состоялся за день до финала ЕВРО-2012 на главной площади Украины и был посвящен борьбе со СПИДом.

В 2012 году впервые в истории Украины эпидемия ВИЧ/СПИДа замедлилась – по данным официальной статистики темпы распространения ВИЧ-инфекции (количество новых случаев ВИЧ) оказались ниже, чем в 2011 году.

В 2013 году Елена Пинчук представила специальный проект «Есть воля – есть шанс» – выставку в столичном PinchukArtCentre, посвященную теме СПИДа в современном искусстве и приуроченную к 10-летию фонда «АНТИСПИД». В экспозицию вошли работы знаменитых зарубежных и украинских авторов: Дэмиена Херста, Ай Вэйвэя, Нэн Голдин, Феликса Гонзалеса-Торреса, Сергея Браткова и Ильи Чичкана.

В 2013 году Елена Пинчук представила специальный проект «Есть воля – есть шанс» – выставку в столичном PinchukArtCentre, посвященную теме СПИДа в современном искусстве и приуроченную к 10-летию фонда «АНТИСПИД». В экспозицию вошли работы знаменитых зарубежных и украинских авторов: Дэмиена Херста, Ай Вэйвэя, Нэн Голдин, Феликса Гонзалеса-Торреса, Сергея Браткова и Ильи Чичкана.
Помощь армии и пострадавшим в ходе боевых действий
11 Квiтня, 2016 21:35
Засновниця фонду / Фонд Олени Пінчук
В 2014 году по инициативе Елены Пинчук фонд «АНТИСПИД» запустил несколько проектов помощи людям, пострадавшим в ходе боевых действий на Востоке Украины.

Визит Елены Пинчук и Элтона Джона в Макеевку (2009)

Елена Пинчук в программе «Подъем» на Новом канале (2009)

Елена Пинчук на концерте Элтона Джона в Киеве (2007)

Результаты аукциона Fashion AID с комментарием Елены Пинчук

Интервью с Еленой Пинчук после дефиле Sexy Safety

Презентация проекта «Звезды на продажу»

Фотогалерея
Фотогалерея
Олена Пінчук. Всі фото