24 Грудня, 2019 10:16

Проект Фонду Олени Пінчук підбиває підсумки роботи проекту «Мобільні клініки» за 2019 рік.

Мобільна клініка – це автомобіль з портативним діагностичним обладнанням. А також медична команда – педіатр або інфекціоніст, медсестра, соціальний працівник та лікар, що працює з апаратом УЗД. Їхнє завдання – надати медичну допомогу ВІЛ-позитивним дітям, а також ВІЛ-інфікованим вагітним жінкам у найвіддаленіших регіонах нашої країни. Там живуть люди, які місяцями, а іноді і роками не можуть самостійно дістатися до лікарів. Вони не можуть отримати первинну діагностику, здати кров для дослідження, отримати призначення та консультації у прийомі терапії, необхідної для ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей. І допомогти їм у цьому, зберегти їх здоров’я та життя – це місія проекту, який здійснює Фонд Олени Пінчук. Завдяки роботі проекту тепер можна проводити огляд дітей та вагітних там, де вони мешкають.
Проект Фонду Олени Пінчук підбиває підсумки роботи проекту «Мобільні клініки» за 2019 рік. / Фонд Олени Пінчук
  • Три атомобілі «Мобільні клініки» здійснили виїзди у 58 населених пунктів у 8 областях України.
  • 973 дитини отримали медичну допомогу, 804 з яких з підтвердженим ВІЛ-позитивним статусом.
  • 173 дитини були госпіталізовані до НДСЛ «Охматдит».
  • 656 медичних працівників пройшли тренінг з актуальних питань ВІЛ-інфекції у дітей.

Проект «Мобільні клініки» стартував ще 2009 року. Спершу у проекті було 5 автомобілів. Після окупації Криму на війни на Донбасі з 2015 року в проекті залишилось лише три клініки - у Дніпропетровській та Миколаївській області, а третя, закріплена за клінікою «ОХМАТДИТ», охоплює Одеську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську, Тернопільську, Чернівецьку та Хмельницьку області.

За 10 років активної експлуатації технічний стан автомобілів помітно погіршився. Вони потребували ремонту та заміни запчастин. Медичне обладнання також морально застаріло. Саме для залучення потрібних коштів Фонд Олени Пінчук разом з компанією Durex ініціювали колаборацію, в рамках якої 1 гривня з кожної упаковки презервативів цієї марки спрямовувалась на розвиток проекту «Мобільні клініки». Кампанія отримала назву #неВІДаЗАРАДИ дітей. Її підтримали лідери громадської думки та відомі блогери, які відзнялися у спеціальних промо-роликах, які буду представлені на презентації. За підсумками кампанії – було зібрано 750 000 гривень, які будуть спрямовані на технічне оновлення клінік та поширення географії проекту вже у 2020 році.

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Матеріали по темі