Рівень обізнаності українських лікарів щодо ВІЛ/СНІДу є вкрай низьким – дані Телефону довіри
У одному з селищ Одеської області, наприклад, лікарі районної лікарні відмовили у наданні допомоги вагітній ВІЛ-інфікованій жінці. Тій запропонували їхати на останніх днях вагітності до Одеси й народжувати дитину там.
«На Хмельниччині дитині, яку народила інфікована мати, лікарі 2 роки тому написали «ВІЛ» на обкладинці медичної картки. Але дитина ж здорова! Як у маленькому містечку зберегти таємницю брехливого діагнозу? Як жити далі малюку та його родичам?» - обурюється Світлана Гуревич, керівник Національної лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД. «Зараз ця мати, за нашою порадою, звернулась до юристів ВБО „Всеукраїнська мережа ЛЖВ" - щоби відстояти свої права» - додає вона.
Дискримінації від лікарів зазнають навіть... їх колеги. У 37-річної вагітної жінки, медика за фахом, лікарі з пологового будинку побачили «сумнівні» результати аналізів. В ультимативній формі вони почали вимагати, щоб чоловік вагітної та її 7-річна донька РАЗОМ пройшли обстеження на ВІЛ! Жінка називає поведінку своїх колег «хамською та людоїдською». Вона обіцяє боротися за свої права проти горе-лікарів.
«Дуже часто ВІЛ-інфіковані зазнають кривд від лікарів. Якщо в великих містах наша інформаційно-профілактична робота дається взнаки, то в регіонах, маленьким містах, селах люди з діагнозом часто замість допомоги дістають образи. З Волині на телефон довіри зателефонувала родина, яку лікар, їх односелець, інакше, як «наркомани» не називає! Але ж ці люди вже кілька років наркотиків не вживають. Про яку лікарську толерантність може йти мова, де клятва Гіппократа?» - говорить Наталя Підлісна, директор ВБФ „Коаліція ВІЛ-сервісних організацій".
Моніторинг виконання лікарями своїх обов'язків щодо ВІЛ-інфікованих на Національній лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД буде тривати й надалі - запевняють фахівці.
Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД повноцінно розпочала свою роботу з липня 2003 року. Служба надає населенню висококваліфіковані інформаційні, консультативні та терапевтичні послуги шляхом телефонного та Інтернет-консультування з проблем ВІЛ/СНІД безкоштовно та анонімно. Працює 7 днів на тиждень, 24 години на добу. Консультантами телефону довіри є професійні лікарі-інфекціоністи та психологи з багаторічним досвідом роботи у сфері телефонного консультування та у ВІЛ-сервісі. Номер Телефону довіри 8 (800) 500-45-10.
м. Київ, 02094
вул. Пожарського 11, кв. 41
тел. 044 296 19 20