Глобальний Фонд надає понад 100 мільйонів доларів на фінансування програм з протидії ВІЛ/СНІД в Україні
Не зважаючи на світову фінансову кризу та незадовільне фінансування відповідної Загальнодержавної програми Глобальний фонд нещодавно фактично подовжив угоди з основними реципієнтами фінансової допомоги в Україні загальним обсягом 103,9 млн. доларів США, на період до липня 2012 року включно на виконання Програми «Підтримка з метою запобігання ВІЛ/СНІД, лікування та догляд для найуразливіших верств населення в Україні».
Попередні два роки виконання програми засвідчили спроможність перш за все неурядових організацій в Україні ефективно протистояти викликам і загрозам епідемії ВІЛ/СНІД. «Я впевнений, що завдяки допомозі Глобального Фонду вдасться значно покращити доступ до догляду і підтримки представників уразливих груп, це в свою чергу призведе до зменшення випадків зараження ВІЛ та покращить якість життя людей, які живуть з ВІЛ.
Ми говоримо про більше 6 тисяч людей на лікуванні, причому це труднодоступні для державних програм люди. Більше 40 тисяч людей у догляді та підтримці, яких ми навчимо жити з ВІЛ. Більше 500 ув'язнених, які зможуть отримати АРВ-терапію. Більше 4,5 тисяч дітей, яких торкнулась епідемія, зможуть отримувати допомогу. Крім того, спільно з міжнародними та національними партнерами за підтримки Глобального Фонду ми створимо умови для ефективних закупівель АРВ-препаратів з боку держави. Оскільки ми плануємо опрацювати і реалізувати системи, завдяки яким Україна зможе закуповувати якнайбільше якісних ліків за найменші кошти» - заявив Володимир Жовтяк, голова правління ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».
Остаточна сума допомоги дещо менша за визначену у серпні 2007 року під час підписання основної Угоди. «Ми раді, що Глобальний Фонд наддав підтримку заявкам, підготовленим Україною на другу фазу Програми практично в повному обсязі» - заявив Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», що є одним з двох основних отримувачів коштів Глобального фонду. На фоні скрутної фінансової ситуації у світі взагалі та забезпечення солідарного фінансування національної програми з державного бюджету на рівні 48% від очікуваного - це неабиякий кредит довіри з боку найбільшого міжнародного донора, що фінансує програми з протидії ВІЛ/СНІД».
Світлана Черенько, Голова Комітету з питань протидії ВІЛ - інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України, підкреслила важливість підтримки з боку міжнародних донорів на профілактику ВІЛ та інфекцій, які передаються статевим шляхом, догляд та підтримку для таких груп із великим ризиком інфікування ВІЛ, як споживачі наркотиків.