30 Червня, 2012 23:38

Елтон Джон і Queen з Адамом Ламбертом вивели на матч проти СНІДу більше 250 тисяч чоловік (фото й відео)

30 червня 2012 року на головній площі України виступили легендарні музиканти Елтон Джон і гурт Queen з Адамом Ламбертом. Концерт, організований Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД» і присвячений боротьбі зі СНІДом, зібрав в офіційній фан-зоні ЄВРО-2012 більше 150 тисяч чоловік. За оцінками експертів всього на Хрещатик і на прилеглі вулиці прийшло більше 250 тисяч чоловік. За 5 годин прямої телевізійної трансляції в ефірі трьох національних телеканалів цей концерт дивилися понад 17 мільйонів українців! Найяскравішу соціальну й культурну подію ЄВРО-2012, яка відбулася за день до фіналу чемпіонату, в прямому ефірі транслювали телеканали СТБ, Україна та Перший національний канал, а також радіостанція Радіо РОКС Україна.
Елтон Джон і Queen з Адамом Ламбертом вивели на матч проти СНІДу більше 250 тисяч чоловік (фото й відео) / Фонд Олени Пінчук

Цей концерт продовжує традицію зіркових подій 2007 і 2008 року, коли з Майдану Незалежності в Києві та з Площі Свободи в Харкові Елтон Джон і Queen звернулися в прямому ефірі до українців із закликом захистити себе від СНІДу. Ці концерти змінили нашу країну і вплинули на поведінку багатьох молодих людей.

У цей вечір знамениті музиканти говорили про СНІД та співали для українців свої найкращі пісні. Вибираючи пісні для цього концерту, вони враховували побажання українських меломанів і футбольних уболівальників, які на найпопулярнішій українській сторінці у Facebook – на сторінці найбільшого національного інформаційного ресурсу Korrespondent.net – вибрали ТОП-10 улюблених пісень Елтона Джона і групи Queen.

Головною метою концерту було нагадати молоді про небезпеку ВІЛ/СНІДу і про способи захисту від ВІЛ-інфекції. У цей вечір 150 волонтерів роздали на площі 60 тисяч презервативів і 25 тисяч браслетів із телефоном гарячої лінії з ВІЛ/СНІДу та адресою сайту safeconnection.org. Ці браслети були розроблені й створені у співпраці з Дитячим фондом ООН (UNICEF). Також на Майдані Незалежності працював пункт швидкого тестування на ВІЛ, в якому пройшли тест 96 осіб. Результат одного тесту виявився позитивним.

Однією із найяскравіших інновацій цього вечора став унікальний для України Twitter проект, який дозволив максимально охопити молоду аудиторію. Під час концерту у молоді була можливість залишати коментарі в Twitter на тему СНІДу і самого концерту, і все це в режимі реального часу транслювалося на екрани телевізорів і на великий екран у фан-зоні. За 5 годин цей проект зібрав понад 11 тисяч твітів! Вперше в історії України Twitter був використаний як інструмент у боротьбі зі СНІДом.

Свій внесок у боротьбу зі СНІДом зробив і телеканал СТБ. Переможець другого сезону «Х-Фактор», одного з найяскравіших шоу каналу, Віктор Романченко заспівав разом з легендарною групою QUEEN пісню We will rock you. Крім того, напередодні концерту канал оголосив, що нова суддя шоу «Х-фактор» Ірина Дубцова стане автором пісні, присвяченій боротьбі зі СНІДом. Цій темі буде також присвячено один із прямих ефірів шоу, який буде приурочений до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

У день концерту вхід у фан-зону ЄВРО-2012 був безкоштовним. Для партнерів фонду «АНТИСНІД» і для молоді, яка бере участь у проектах, присвячених боротьбі зі СНІДом, був організований спеціальний сектор – PREMIUM ZONE – найкращий майданчик прямо перед сценою. Першими запрошення до неї отримали учасники креативного конкурсу відеороликів і сценаріїв на тему «Футбол і безпечний секс», який був організований Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД» і приурочений до ЄВРО-2012. Учасники цього конкурсу об’єднали в своїх роботах тему футболу і безпечного сексу, щоб донести молоді інформацію про проблему СНІДу і про те, як захистити себе від ВІЛ-інфекції. У конкурсі взяли участь 425 учасників з 10 країн світу.

Напередодні концерту розпочався збір благодійних пожертв серед ВІП гостей концерту, і цей процес триває. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на спільний проект Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» та СНІД-Фонду Елтона Джона, завдяки якому тисячі українських дітей та підлітків більше дізнаються про ВІЛ/СНІД. У багатьох країнах світу такий проект, що пояснює дітям важливі речі про СНІД через правила гри у футбол, дозволив досягти значних результатів. Тепер цей міжнародний досвід буде застосований в Україні.

Свій внесок у фінансову підтримку цього проекту зробив і Український фан-клуб Елтона Джона. Напередодні концерту фани провели першу в історії України благодійну вечірку Lunch Around The World Ukraine. Цей захід став традицією у багатьох країнах світу, його влаштовують фанати співака з метою зібрати гроші для проектів СНІД-Фонду Елтона Джона. Перша така вечірка відбулася в США в 2002 році в день 55-річчя співака і з тих пір проходить щорічно. Перший український ланч зібрав понад 100 фанатів з України, Росії, Білорусі, Німеччини, Англії, США та Аргентини і був приурочений до концерту сера Елтона Джона в Києві. Під час вечірки були зібрані благодійні пожертви, а також відбувся аукціон, на який були виставлені лоти, пов’язані з творчістю співака.

Музиканти, які візьмуть участь у концерті, не вперше приїжджають до нашої країни з благодійною місією – допомогти Україні в боротьбі зі СНІДом і захистити від ВІЛ/СНІДу мільйони людей. Співпраця знаменитих артистів з Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД» має багаторічну історію.

У 2007 році з концерту сера Елтона Джона в Києві розпочалася спільна робота СНІД-Фонду Елтона Джона і Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД», яка спрямована на допомогу ВІЛ-позитивним дітям. На п’ятирічний проект «Діти+» Фонд «АНТИСНІД» виділив грант у 2,5 мільйона доларів. У 2011 році два фонди представили громадськості нову ініціативу – спільний благодійний проект з профілактики ВІЛ/СНІДу, спрямований на захист безпритульних дівчат і молодих жінок, які живуть і працюють на вулиці. Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» надав для проекту грант у розмірі 450 тисяч доларів.

Одним із позитивних результатів концерту групи Queen + Paul Rodgers на харківській Площі Свободи став новий корпус для ВІЛ-позитивних дітей у Зеленогайському будинку дитини (Харків), який Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» відремонтував за рахунок коштів, зібраних на концерті.

Завдяки безперервним кампаніям фонду в медіа, залученню світових зірок і проектам допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІДом, реалізованих разом з партнерськими організаціями, за останні п’ять років в Україні вдалося знизити темпи приросту нових випадків ВІЛ у п’ять разів.

Співпраця зі СНІД-Фондом Елтона Джона

16 червня 2007 року в Києві всесвітньо відомий композитор і співак Сер Елтон Джон дав безкоштовний благодійний концерт на Майдані Незалежності, який у прямому ефірі транслювався «Новим каналом». Концерт, організований Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД», був покликаний привернути увагу до боротьби зі СНІДом в Україні. Цей концерт дивилися близько 5 мільйонів телеглядачів різного віку. На Майдані знаменитого музиканта слухали 200 тисяч осіб. Вже наступного дня після концерту в пунктах тестування на ВІЛ утворилися черги. Кількість людей, які бажають пройти тест збільшилася удвічі, і така ситуація протрималася до кінця літа.

П’ятирічний проект «Діти+» стартував в лютому 2008 року. Сьогодні він реалізується в одинадцяти регіонах України. Проект веде Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, у партнерстві з румунською організацією Роменіан Енджел Еппіл (Romanian Angel Appeal). Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» виділив для цього проекту грант у 2,5 мільйона доларів, а СНІД-Фонд Елтона Джона додатково залучив 500 тисяч фунтів від The Big Lottery Fund. Сьогодні проект працює в одинадцяти регіонах: у Черкасах, Харкові, Одесі, Полтаві, Сумах, Миколаєві, Макіївці, Сімферополі, Севастополі, а також у Чернігові та Донецьку.

Завдяки фахівцям проекту 1 442 дитини (до 2013 року таких дітей буде 1 500), яких торкнулася епідемія ВІЛ/СНІДу, залишилися у своїх біологічних сім’ях і не потрапили до інтернатів чи дитячих будинків. За час роботи проекту нові сім’ї з’явилися у 104 ВІЛ-позитивних дітей-сиріт (до 2013 року планувалося 96 дітей). Співробітники проекту залучили до роботи з розкриття статусу 893 дитини (до 2013 року планується залучити 1 000 дітей). 2 675 вчителів та вихователів пройшли тренінги по темі ВІЛ/СНІДу (до 2013 року через ці тренінги пройде 3 000 педагогів). Це допомагає зробити життя ВІЛ-позитивних дітей в школах і дитячих садках більш комфортним, а ставлення до них з боку педагогів і однолітків – більш толерантним.

Проект допомоги безпритульним дівчатам і молодим жінкам, вразливим до інфікування ВІЛ. 9 листопада 2011 року в Києві засновники СНІД-Фонду Елтона Джона і Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» представили журналістам свій другий спільний благодійний проект. Його мета – відкрити дівчатам і молодим жінкам, вразливим до інфікування ВІЛ, доступ до тестування на ВІЛ-інфекцію і до життєво важливої для них допомоги – соціальної, медичної, юридичної. Проект веде міжнародна благодійна організація «Право на здоров'я» (HealthRight International) за фінансової підтримки Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» та СНІД-Фонду Елтона Джона. Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» надав для проекту грант у розмірі 450 тисяч доларів.

У квітні 2010 року в рамках проекту був створений Центр допомоги дівчатам та молодим жінкам в складних життєвих обставинах, який називається «Право на здоров'я». Він працює на базі державної структури – Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. За два роки роботи центру в нього звернулися більше восьмисот молодих жінок. І кожна п'ята з них – інфікована ВІЛ або хвора на СНІД.

Співпраця з Queen

12 вересня 2008 року відбувся благодійний концерт Queen + Paul Rodgers, присвячений боротьбі зі СНІДом. Він із грандіозним успіхом пройшов на найбільшій площі України і зібрав неймовірну кількість глядачів – за оцінкою міжнародних експертів 12 вересня на Площу Свободи і прилеглі вулиці прийшло 350 тисяч людей! У цей вечір було побито відразу декілька рекордів. Концерт «Life must go on!» став найбільшою подією, присвяченою боротьбі зі СНІДом, у нашій країні і одним із найбільш масштабних концертних подій в історії України взагалі.

25 травня 2009 року в Зеленогайському будинку дитини Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» відкрив корпус для ВІЛ-позитивних дітей, який був відремонтований за рахунок коштів, зібраних на благодійному концерті групи Queen + Paul Rodgers у Харкові. Ця будівля чекала свого капітального ремонту більше 30 років. Всього на його ремонт було спрямовано 922 782,99 грн.

The Elton John AIDS Foundation (EJAF) (www.ejaf.com) є однією з найвідоміших неурядових організацій у світі, яка підтримує інноваційні навчальні програми з профілактики ВІЛ/СНІДу та підтримки ВІЛ-позитивних людей. З часу заснування фонду в 1993 році Елтон Джон виділив понад 225 мільйонів доларів для реалізації необхідних програм у 55 країнах світу. Зараз фонд керує поточними проектами із загальним бюджетом 43 млн доларів в 11 країнах світу, надаючи допомогу більш ніж мільйону чоловік. Фонд підтримує роботу своїх проектів, зокрема, через проведення спеціальних заходів, окремих маркетингових проектів, збір добровільних внесків приватних осіб, організацій та фондів.

The Mercury Phoenix Trust (www.mercuryphoenixtrust.com). Фредді Мерк’юрі помер від захворювання, викликаного СНІДом, 24 листопада 1991 року. Відразу після його смерті інші члени групи Queen разом з менеджером Джимом Бічем ухвалили рішення заснувати організацію з метою збору коштів і підвищення поінформованості про СНІД в пам’ять про Фредді. Разом вони в 1992 році організували концерт Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness. Тоді ж компанія The Mercury Phoenix Trust була заснована для розподілу коштів, отриманих від концерту, а також гонорарів, які пожертвували самі учасники групи. На сьогодні Mercury Phoenix Trust виділив понад 10 мільйонів фунтів стерлінгів на благодійні проекти по всьому світу, щоб допомогти в боротьбі зі СНІДом. Фонд адаптував свою політику і сконцентрував увагу головним чином на проблемі поліпшення поінформованості та підвищення обізнаності про ВІЛ/СНІД.

Queen + Adam Lambert. Група Queen була створена 40 років тому – в 1968 році. З 1973 року вона випустила 16 студійних альбомів, 6 концертних дисків і численні збірки кращих хітів. Згідно OhmyNews, група продала більше 300 мільйонів копій своїх дисків по всьому світу, у тому числі 32,5 мільйона у США, що робить Queen однією з груп, які продаються найкраще за всю історію музики. У грудні 1991 року 10 альбомів Queen входило в британську сотню кращих альбомів. Тільки The Beatles мали більше синглів у чарті TOP-10 Великобританії.

У Києві група виступить з Адамом Ламбертом – американським співаком, поетом і актором. У травні 2009 року він став фіналістом восьмого сезону реаліті-шоу American Idol, після чого в 2011 році відбувся його виступ разом з Queen на церемонії MTV Europe Music Awards.

Фонд «АНТИСПИД» (www.antiaids.org) був заснований Оленою Пінчук у вересні 2003 року. Це перша і єдина в Україні благодійна організація по боротьбі зі СНІДом, яка працює за рахунок приватних коштів. Протягом дев’яти років своєї роботи фонд займається профілактикою ВІЛ/СНІДу та надає допомогу людям, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Фонд прагне працювати на всіх рівнях, від загальнонаціональних проектів до адресної допомоги людям, постраждалим від епідемії СНІДу. Фонд також регулярно надає допомогу дитячим будинкам, у яких знаходяться ВІЛ-позитивні діти, і медичним установам. З ініціативи фонду були створені мобільні клініки для надання допомоги ВІЛ-позитивним дітям, що живуть у віддалених районах України. Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» також розробляє і впроваджує соціальні превентивні та освітні програми, спрямовані на молодіжну аудиторію. Серед них – проект допомоги бездомним дівчатам і молодим жінкам, вразливим до інфікування ВІЛ (спільно зі СНІД-Фондом Елтона Джона). Фонд реалізує й інноваційні інтерактивні проекти з використанням web-технологій: соціальний сервіс maps.in.ua спільно з Google, онлайн-аукціон «Зірки на продаж» спільно з Korrespondent.net, Fashion AID, cпільний проект з Фундацією Кока-Кола – Safe Connection.

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 44 490 4805, [email protected].

Відео

Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Матеріали по темі