30 мільйонів переглядів соціальної реклами за один день – результат спеціального проекту Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» і EX.ua
Співпраця Фонду «АНТИСНІД» з EX.ua, який входить у топ-5 найбільш відвідуваних українських інтернет-ресурсів, – один з найуспішніших прикладів співпраці в сфері соціальної digital-комунікації в Україні.
За 24 години проект охопив понад мільйон унікальних користувачів – було зафіксовано 29 822 173 переглядів соціальної реклами і 46 443 переходи на сайти соціальних проектів Фонду «АНТИСНІД». Таке охоплення аудиторії можна порівняти з рекламною кампанією в ефірі великого національного телеканалу.
Велика частина аудиторії сайту – це молоді, сексуально активні люди у віці 18-35 років, найбільш вразливі до інфікування ВІЛ. Саме тому сайт EX.ua став ідеальним майданчиком для привернення уваги молоді до проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні.
Співпраця фонду з EX.ua почалося в 2010 році. За три роки медіа-показники цього щорічного проекту виросли більш ніж удвічі.
Інформаційний ресурс Safe Connection (safeconnection.org) створений Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД» за підтримки Фундації Кока-Кола. Проект, присвячений безпечному сексу, профілактиці ВІЛ/СНІДу та здоровому способу життя, складається з двох компонентів: комунікаційної платформи та спільнот у соціальних мережах. Обравши зручний для спілкування майданчик, соціально та сексуально активні молоді люди можуть в одному місці в мережі знайти матеріали, які стосуються проблем ВІЛ/СНІДу та безпечного сексу, звернутися із запитанням до експертів Safe Connection, обговорити найбільш резонансні соціальні медіа-кампанії, запропонувати свої креативні ідеї.
Проект «Мрії здійснюються!» (mrii.in.ua) – це онлайн сервіс, завдяки якому напередодні новорічних і різдвяних свят (а з 2013 року – весь рік) можна дарувати подарунки ВІЛ-позитивним дітям.
Проект Fashion AID (fashion-aid.in.ua) – це інтернет-майданчик, на якому можна придбати модну футболку на тему безпечного сексу. Всі кошти, отримані в якості благодійних пожертв від одержувачів футболок, спрямовуються на допомогу ВІЛ-позитивним дітям.
EX.ua – найбільший сервіс обміну інформацією в Україні. Щомісячна аудиторія EX.ua перевищує вісім мільйонів користувачів, щодня портал відвідують понад мільйон осіб. Ресурс співпрацює з представниками кіно-, ТВ-, радіо-, музичної індустрії, виробниками програмного забезпечення, Коаліцією виконавців і продюсерів України, Українською антипіратською Асоціацією (УАПА), Mаmаmusic, Moon Records, Українською Музичною Видавничою Групою, Talant Group та іншими компаніями. EX.ua постійно бере активну участь у соціальному житті країни та підтримує благодійні акції та масові заходи.
Фонд «АНТИСНІД» (www.antiaids.org) був заснований Оленою Пінчук у вересні 2003 року. Це перша і єдина в Україні благодійна організація по боротьбі зі СНІДом, яка працює за рахунок приватних коштів. Протягом десяти років своєї роботи фонд займається профілактикою ВІЛ/СНІДу та надає допомогу людям, які живуть з ВІЛ. Фонд прагне працювати на всіх рівнях, від загальнонаціональних проектів до адресної допомоги людям, постраждалим від епідемії СНІДу. Фонд також регулярно надає допомогу дитячим будинкам, у яких знаходяться ВІЛ-позитивні діти, і медичним установам. З ініціативи фонду були створені мобільні клініки для надання допомоги ВІЛ-позитивним дітям, які живуть у віддалених регіонах України. Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД» також розробляє і впроваджує соціальні превентивні та освітні програми, спрямовані на молодіжну аудиторію. Серед них – проект допомоги безпритульним дівчатам і молодим жінкам, вразливим до інфікування ВІЛ (спільно зі СНІД-Фондом Елтона Джона). Фонд також реалізує інноваційні інтерактивні проекти з використанням web-технологій: соціальний сервіс maps.in.ua спільно з Google, онлайн-аукціон «Зірки на продаж» спільно з Korrespondent.net, Fashion AID, спільний проект з Фондом Кока-Кола – Safe Connection.
ВІЛ/СНІД в Україні
За десять місяців 2013 року в Україні було зареєстровано 17 790 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 3 244 у дітей до 14 років).
Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 241 320 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 40 062 у дітей). З 1987 року і до жовтня 2013 рокe від СНІДу в Україні померло 31 651 осібf, з них 336 випадків – це дитяча смертність.
Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 270 тисяч чоловік. І тільки кожен другий знає про свій діагноз.
Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Якщо в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалися 33% людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, то в 2012 році цей відсоток зріс до 51%. Вперше більше половини нових випадків передачі ВІЛ-інфекції відбулося через незахищений секс. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей від 15 до 30 років.
Щороку кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні росте, але з 2005 року приріст нових випадків ВІЛ (прискорення епідемії) щорічно зменшується: в 2005 році в порівнянні з 2004 роком – плюс 15,6%, а в 2011 році в порівнянні з 2010 роком – плюс 3,4%.
У 2012 році вперше в історії України епідемія ВІЛ/СНІДу сповільнилася – за даними офіційної статистики в 2012 році темпи поширення ВІЛ-інфекції (кількість нових випадків ВІЛ) виявилися нижчими, ніж у 2011 році. Це результат національних програм по роботі з уразливими групами і масштабних інформаційних кампаній з профілактики ВІЛ/СНІДу.
За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 44 490 4805, [email protected].