4 Грудня, 2023 10:03

В Україні стартувала програма для військових RECOVERY. Сексуальне життя

Фонд Олени Пінчук спільно з національною мережею реабілітаційних центрів RECOVERY розпочав навчальну програму для психологів, які працюють з пораненими українськими ветеранами з метою їхньої реабілітації та допомоги їм відновити своє сексуальне та особисте життя.
В Україні стартувала програма для військових RECOVERY. Сексуальне життя / Фонд Олени Пінчук
Проєкт RECOVERY, заснований Оленою та Віктором Пінчуками, передбачає розвиток реабілітаційної галузі, зокрема, професійної спільноти. Саме тому проєкт регулярно пропонує фахівцям центрів програми для опанування нових знань. Так лікарі мають можливість обмінюватися досвідом із колегами, вивчати передові протоколи й інноваційні методи реабілітації.

«У рамках проекту ми створюємо для психологів можливості допомагати відновленню сексуального життя поранених ветеранів. Міжнародні експерти діляться унікальними знаннями, а українські спеціалісти отримають практичні навички для роботи з цією важливою темою. Сексуальне життя – це вагома складова повноцінного людського життя. А ми хочемо, щоб військові після поранення відчували себе повністю відновленими. Сподіваюся, за допомогою цього проекту ми повертатимемо наших героїв не лише до активного соціального життя, а й до особистого», — зазначила Олена Пінчук.

Суперзіркою проєкту стала Кетрін Еліс, американська психотерапевтка, письменниця, авторка посібника для поранених ветеранів Sex and Intimacy for Wounded Veterans: A Guide to Embracing Change.

«Сексуальне здоров’я ветеранів — це тема реабілітації, яка лишається поза увагою, але вона дуже важлива для українських воїнів та їхніх близьких. Створення спеціалізованих курсів для професіоналів, які працюють з українськими військовими, має першорядне значення для їх повного одужання та відновлення якості життя. Спеціалізований тренінг базується на найкращих методах і передовій практиці навчання постачальників медичних послуг. Тренінг підкреслює відданість Олени Пінчук та слухачів підтримці українських військових і порушує табу мовчання навколо сексуального здоров’я та відновлення» - зазначила психотерапевтка Кетрін Еліс.

У межах програми провідні тренери з Великобританії, США, Ізраїлю та України навчають українських фахівців, які працюють у центрах RECOVERY. Серед експертів: Метт Фоссі (Великобританія), Томас Кірсі (Великобританія), Хіларі Інгворд (Великобританія), Роніт Алоні (Ізраіль), Рафі Херуті (Ізраіль), Святослава Федорець (Україна), Юлія Ярошенко (Україна).

Що отримають спеціалісти центрів RECOVERY:
- розуміння особливостей роботи з темою сексуальності та інтимних стосунків під час війни та тими, хто постраждав внаслідок бойових дій, осіб з інвалідністю;
- приклади інтервенцій в роботі з різними видами інвалідності;
- навички та вміння працювати із власними стереотипами та переконаннями в темі сексуальності;
- вправи, техніки, матеріали по роботі з людьми з інвалідністю (з військовослужбовцями особливо);
- участь в обговоренні нюансів під час панельної дискусії з представниками групи CASEVAC.

Освітній напрямок є одним із пріоритетів проєкту RECOVERY.  У рамках освітніх заходів проєкт звертає особливу увагу на психологічні аспекти взаємодії лікарів із військовиками та членами їхніх родин — аби впевнитися, що час, проведений у реабілітаційному центрі, корисний не лише фізично, а й психологічно. На сьогодні 300 лікарів уже взяли участь у різноманітних подіях, спрямованих на підвищення кваліфікації.
Если вы нашли ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter