Під час вечері відбувся благодійний аукціон, на якому була зібрана рекордна для нашої країни сума – три мільйони доларів. Цей аукціон не лише побив у декілька разів рекорд за обсягом кошів, зібраних на благодійність, – на торгах цього вечора був проданий найдорожчий лот за всю історію аукціонних торгів в Україні. Це робота видатного художника сучасності Деміена Хьорста «In Love», за яку було зроблено пожертву в розмірі 2,4 мільйона доларів. Сюрпризом для всіх став лот, виставлений на торги Володимиром Кличком. Але ще більшим сюрпризом став лот, який запропонував учасникам аукціону головний гість вечора – Президент Клінтон. Усі зібрані кошти будуть спрямовані до Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» для розширення спільного проекту з Фондом Клінтона.
На початку благодійної вечері Президент Клінтон виступив з короткою промовою про важливість зусиль у боротьбі з епідемією, підкресливши, що вклад кожної людини – це ще один крок на шляху до майбутнього без СНІДУ. До гостей вечора також звернулися Олена і Віктор Пінчук, які подякували їм за готовність допомогти ВІЛ-позитивним людям.
«Ось вже декілька років ми реалізуємо в Україні спільний проект з гуманітарним лідером сучасності Білом Клінтоном. За цей час ми зрозуміли, на чому нам треба концентруватися в першу чергу. Саме швидке тестування дає шанс перервати ланцюжок передачі вірусу і зупинити епідемію. Тому ми вирішили, що метою цього аукціону буде поліпшення доступу до швидкого тестування по всій Україні», – сказала Олена Пінчук.
Головний лот аукціону – робота Деміена Хьорста «In Love», виконана у формі двометрового серця в жовтому кольорі, глянсовими фарбами на полотні. Картина інкрустована цирконієм кубічної форми та метеликами. Цю роботу найдорожчий сучасний художник пожертвував для продажу на аукціоні, цим зробивши свій вклад у боротьбу з епідемією СНІДу в нашій країні. Картина була продана майже за два з половиною мільйони доларів. У процесі торгів стартова ціна лота була перевищена в 17,5 разів.
Сюрпризами аукціону стали два незаплановані лоти від зоряних гостей – ланч з Президентом Клінтоном та ексклюзивні квитки на титульний бій Віталія Кличка з Шеноном Бріггсом, який відбудеться 16 жовтня. Цей лот запропонував брат Віталія Кличко – Володимир, який теж був серед почесних гостей. Два ці лоти були продані більш ніж за 300 тисяч доларів.
Для благодійного вечора також був безоплатно переданий ексклюзивний лот від будинку моди Еміліо Пуччі. Сукня, створена в єдиному екземплярі для останньої колекції і представлена в Мілані 25 вересня цього року, була презентована Лаудомією Пуччі – дочкою легендарного кутюр'є, яка зараз управляє бізнесом. Лот був проданий за 102 тисячі доларів.
Аукціонні торги стартували з лоту від ювелірного будинку Van Cleef & Arpels. Унікальний годинник Secret Dentelle (Секрет Мережива) із золота і діамантів від майстрів високого ювелірного мистецтва Van Cleef & Arpels був проданий за 75 тисяч доларів.
Кожен гість вечора зробив свій внесок у благодійність, перерахувавши гроші на проект зі швидкого тестування – сума благодійних внесків склала 220 тисяч доларів.
Більш детальна інформація про аукціон буде поширена пізніше. Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 44 490 4805, [email protected].
Він виступив на Михайлівській площі під час акції «Битва за майбутнє» з промовою, присвяченою боротьбі з СНІДом. Його підтримали відомі українські артисти – Ані Лорак, Ірина Білик, Олександр Пономарьов, Джамала, Тіна Кароль, Наталія Могилевська та учасники «Фабрики зірок 3». Акцію в прямому ефірі транслював Новий канал.
Через 10 років Президент Клінтон знову звернувся до українців з Михайлівської площі. Тепер він прибув в Україну як громадський діяч світового масштабу, щоб привернути увагу до глобальної проблеми СНІДу, від якого у світі помирають мільйони людей. Україна зберігає сумне лідерство в Європі по темпах поширення ВІЛ-інфекції.
Вже впродовж багатьох років Фонд Клінтона співпрацює з українським Фондом Олени Пінчук «АНТИСНІД». З осені 2006 року в Дніпропетровській області працює спільний проект двох фондів. Він розрахований на 5 років, вклад Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» складає 2,5 мільйони доларів США. За чотири роки досягнуті помітні результати. Розпочата програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для споживачів ін'єкційних наркотиків. Створена система навчання фахівців з лабораторної діагностики та лікування при ВІЛ/СНІДі. І найважливіше – запущена перша в Україні дослідницька програма по швидких тестах, яка дозволить тестувати на ВІЛ без застосування складного лабораторного устаткування в найвіддаленіших населених пунктах.
«В Україні була реальна проблема в тому, що люди не лише не хотіли проходити тест на ВІЛ – приблизно половина з тих, хто пройшов тест і отримав позитивний статус, ніколи не поверталися, щоб дізнатися власний результат. А зараз ви приходите, отримуєте свій тест, і вам відразу ж повідомляють ваш результат. Я сам пройшов тестування майже двадцять років тому, щоб подати приклад. Це злочин – у двадцять першому столітті молодій людині померти від СНІДУ! Але ви повинні мати бажання пройти тест, ви маєте берегти своє здоров'я. Я багато працюю з Біллом Гейтсом і його фондом, ми хочемо розробити вакцину, ліки проти СНІДУ. Сьогодні їх немає. Є тільки профілактика і лікування. І усе це розпочинається з простого тіста», – сказав Президент Клінтон, виступаючи на Михайлівській площі.
Під час акції сталася унікальна подія – учасники «Фабрики зірок 3» у прямому ефірі здали свої експрес-тести на ВІЛ, подаючи приклад і тисячам студентів київських університетів, які прийшли на площу, і мільйонам телеглядачів.
Акція «Битва за майбутнє» стала півторагодинним синтетичним шоу, до якого були залучені не лише виконавці, але й глядачі. Вони могли співати караоке-версію пісні «Бережи любов», присвяченой боротьбі з СНІДом, разом з учасниками «Фабрики зірок 3», могли приєднатися до танцювального флешмобу, який влаштували двісті Facebook-фанів проекту Fashion AID. Усі танцюристи були одягнені у футболки з принтами на тему безпечного сексу, які можна замовити на сайті www.fashion-aid.in.ua.
Впродовж усієї події на площі працювали десятки волонтерів – студентів Національної медичної академії, які спілкувалися з однолітками, розповідали їм про ВІЛ/СНІД, про тестування на ВІЛ і про безпечний секс. А також роздавали листівки з інформацією про ВІЛ/СНІД і презервативи в спеціальній соціальній упаковці.
Спільний проект Фонду Клінтона та Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»
Дніпропетровська область була обрана в якості пілотного регіону для цього проекту, оскільки в 2006 році це була область з найвищими в Україні темпами поширення ВІЛ/СНІДу та наркозалежності. З 1987 року і до 1 січня 2010 року в області було зареєстровано 27 407 випадків ВІЛ-інфекції. На диспансерному обліку перебуває 17 196 осіб. Більш ніж половина випадків інфікування ВІЛ пов'язані з ін'єкційним вживанням наркотиків. Замісна терапія – це лікування, при якому пацієнти, які страждають на опіоїдну наркозалежність, замість нелегальних наркотиків отримують під контролем лікаря препарат-замінник. Наприклад, метадон. Такий препарат приймається тільки перорально (через рот). Він пригнічує потяг до інших опіатів і веде до довготривалої фізичної, психологічної та соціальної стабільності. Як наслідок – зменшується кількість злочинів, пов'язаних з пошуком коштів для придбання наркотиків. Клієнти програм ЗПТ стають доступні для регулярної інформаційної профілактики. Крім того, знижується ризик поширення інфекційних захворювань – в першу чергу, ВІЛ-інфекції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЗПТ дозволяє знизити ризик передачі ВІЛ від людини, яка приймає терапію, оскільки для наркозалежних людей скорочується споживання наркотиків ін’єкційним шляхом з використанням спільних голок і шприців.
Дніпропетровській області в липні 2008 року. З грудня 2008 року 302 пацієнтів (178 з них ВІЛ-позитивні) отримують у медичних установах області препарат метадон у таблетованій формі. Всі пацієнти, які беруть участь у програмі, можуть також отримати послуги з діагностики та лікування інфекційних захворювань, консультації соціальних працівників.
Для України дуже важлива програма, яка дозволяє значно спростити й прискорити тестування на ВІЛ, оскільки лише один із чотирьох ВІЛ-позитивних українців знає сьогодні про свій статус. Фонд Клінтона підготував і запустив дослідження, яке в майбутньому дозволить використовувати поряд із чинним на сьогодні методом підтвердження ВІЛ-статусу (він вимагає часу та спеціального лабораторного обладнання) комплекс із двох швидких тестів різних виробників. Завдяки цьому можна ширше залучити до тестування представників найбільш уразливих груп – у першу чергу, споживачів ін'єкційних наркотиків та жінок секс-бізнесу. Крім того, такий підхід стане по-справжньому рятівним для маленьких і важкодоступних населених пунктів. Іноді в них, щоб дізнатися свій статус, пацієнт повинен чекати результатів свого тесту понад місяць. У майбутньому фахівці зможуть на місці проводити тестування і вибирати підходи до подальшої діагностики та лікування, ґрунтуючись на результатах швидких тестів, результати яких відомі вже через 15-20 хвилин (в залежності від виробника тесту).
Алгоритм із двох швидких тестів на ВІЛ застосовуються в дванадцяти медичних установах області, в тому числі в туберкульозних, наркологічних і шкірно-венерологічних диспансерах, що дозволяє наблизити цю послугу до представників груп ризику. За даними на кінець вересня 2010 року понад 9 200 осіб пройшли обстеження швидкими тестами на ВІЛ і лабораторні підтверджуючі дослідження, у 16 відсотків тест на ВІЛ дав позитивний результат.
Для того щоб забезпечити більш якісне обстеження та лікування ВІЛ-позитивних людей у Дніпропетровській області, Фонд Клінтона залучає міжнародних експертів та впроваджує програму навчання і наставництва фахівців у сфері лабораторної діагностики, лікування при ВІЛ/СНІДі і наркотичної залежності. Учасниками програми стали вже понад 350 фахівців з усіх регіонів України.
Історія проекту
15 вересня 2004 року за сприяння Фонду Олени Пінчук «АНІСНІД» було підписано Меморандум про взаєморозуміння між урядом України та Ініціативою з ВІЛ/СНІДу Фонду Вільяма Дж. Клінтона.
У листопаді 2005 року міністр охорони здоров'я України від імені Уряду підписав доповнення до цього Меморандуму. Відповідно до цих документів, Україна була включена до складу Консорціуму країн із закупівель препаратів антиретровірусної терапії (АРТ), з метою забезпечення доступу до препаратів і продуктів для лікування і діагностики ВІЛ за спеціальними цінами. Також фонд надає технічну допомогу уряду України, спрямовану на впровадження і розширення програм ЗПТ метадоном для споживачів ін'єкційних наркотиків, розвиток програм наставництва фахівців у сфері лікування ВІЛ/СНІДу, розширення доступу до тестування на ВІЛ із застосуванням швидких тестів і посилення лабораторної діагностики.
18 вересня 2006 року в Нью-Йорку було підписано угоду про співпрацю між Президентом Клінтоном, Оленою Пінчук і Віктором Пінчуком з реалізації цієї програми. Внесок Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» складе 2,5 мільйона доларів США. Зі свого боку Фонд Вільяма Дж. Клінтона забезпечує розробку та впровадження проекту з реалізації універсального доступу до лікування при ВІЛ/СНІДі і надає фахівців з його реалізації в Україні.
ВІЛ/СНІД в Україні
За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ/СНІДом живе близько 350 тисяч чоловік (1,3% населення країни у віці 15-49 років). За даними Українського центру профілактики і боротьби з СНІДОМ, споживачі ін'єкційних наркотиків складають 58% від усіх випадків ВІЛ-інфекції, зареєстрованих з 1987 року.
В Україні програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) бупренорфіном реалізуються з 2004 року, метадоном – з 2008 року. Станом на 1 вересня 2010 року в програмах ЗПТ за підтримки Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією на базі 120 лікувальних установ, розташованих у всіх областях України, 836 пацієнтів отримують лікування бупренорфіном, 4 816 – метадоном.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Об'єднаного агентства ООН з ВІЛ/СНІДу та Управління ООН з наркотиків і злочинності, замісна терапія – один з найефективніших видів фармакологічного лікування опіоїдної залежності та профілактики ВІЛ/СНІДу. Результати більш ніж 100 досліджень, виконаних у різних країнах світу, містять переконливі дані про те, що ця терапія веде до зниження вживання нелегальних наркотиків; зменшення ризикованої поведінки, пов'язаної з ВІЛ/СНІДом; зменшення передозувань і поліпшення стану здоров'я; зниження кримінальної активності; поліпшення соціального функціонування і повернення до трудової зайнятості.
Замісна терапія метадоном і бупренорфіном впроваджується в 59 країнах світу. У 2005 році лікування метадоном у світі отримувало 875 000 пацієнтів.
Ініціатива з питань охорони здоров'я (проект Фонду Вільяма Дж. Клінтона) починаючи з 2002 року, надає допомогу країнам у впровадженні широкомасштабних програм інтегрованої допомоги, лікування та профілактики. Ініціатива тісно співпрацює з 22 країнами Азії, Східної Європи, Африки, Карибського басейну та Латинської Америки з метою побудови системи охорони здоров'я і забезпечення лікування ВІЛ/СНІДу шляхом надання урядам технічної допомоги, мобілізації людських і фінансових ресурсів, сприяючи поширенню кращих практик серед національних проектів. Наприклад, в рамках педіатричної програми та програми для сільської місцевості Фонд забезпечує догляд і лікування населення, для яких ці послуги недоступні. Також Фондом досягнуті угоди про зниження цін на ряд медичних препаратів і діагностичних систем, які тепер стали доступними більш ніж у 70 країнах світу, в яких проживають понад 90 відсотків людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом у країнах, що розвиваються. На сьогодні 1,4 мільйони чоловік у всьому світі отримують антиретровірусні препарати, закуплені в рамках обумовлених Фондом угод. Додаткову інформацію можна знайти на сайті www.clintonfoundation.org.
Фонд «АНТИСНІД» заснований Оленою Пінчук у 2003 році. Це перша і єдина в Україні благодійна організація по боротьбі з епідемією СНІДу, яка працює за рахунок приватних коштів. Фонд Олени Пінчук прагне працювати на всіх рівнях – від загальнонаціональних проектів до адресної допомоги людям, постраждалим від епідемії СНІДу. Серед програм фонду загальнонаціональні кампанії у ЗМІ, масштабні акції із залученням зірок світового рівня, збір коштів на конкретні проекти, робота з лідерами громадської думки, залучення кращого міжнародного досвіду для протидії епідемії СНІДу в Україні, залучення впливових українців до боротьби зі СНІДом. Фондом були організовані найбільші в історії України благодійні заходи – концерт сера Елтона Джона на Майдані Незалежності в Києві в 2007 році і концерт групи Queen + Paul Rogers на Площі Свободи в Харкові в 2008 році. Сьогодні партнерами фонду є Фонд Клінтона і СНІД-Фонд Елтона Джона. У 2010 році Олена Пінчук стала членом Комісії високого рівня ООН з профілактики ВІЛ/СНІДу.
За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся до Павла Пімінова, директора з комунікації Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»: +380 44 490 4805, [email protected].
Основні результати проекту: початок програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для споживачів ін'єкційних наркотиків; запуск першої в Україні дослідницької програми зі швидких тестів, яка дозволить тестувати на ВІЛ без застосування складного лабораторного обладнання у найвіддаленіших населених пунктах і створення системи навчання фахівців з лабораторної діагностики та лікування при ВІЛ/СНІДі. Проект розрахований на 5 років. Внесок Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» становить 2,5 мільйона доларів США.
Дніпропетровська область була обрана в якості пілотного регіону для цього проекту, оскільки в 2006 році це була область з найвищими в Україні темпами поширення ВІЛ/СНІДу та наркозалежності. З 1987 року й до 1 грудня 2008 року в області було зареєстровано 23 551 випадок ВІЛ-інфекції. На диспансерному обліку перебуває 15 405 осіб. Більш ніж половина випадків інфікування ВІЛ пов'язана з ін'єкційним вживанням наркотиків.
Замісна терапія – це лікування, при якому пацієнти, які страждають опіоїдною наркозалежністю, замість нелегальних наркотиків під контролем лікаря отримують препарат-замісник, наприклад, метадон. Такий препарат приймається тільки перорально (через рот). Він пригнічує потяг до інших опіатів і призводить до довготривалої фізичної, психологічної та соціальної стабільності. Як наслідок – зменшується кількість злочинів, пов'язаних з пошуком коштів для придбання наркотиків. Клієнти програм ЗПТ стають доступними для регулярної інформаційної профілактики. Крім того, знижується ризик поширення інфекційних захворювань – в першу чергу, ВІЛ-інфекції. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЗПТ дозволяє знизити ризик передачі ВІЛ від людини, яка приймає терапію, оскільки для наркозалежних людей скорочується споживання наркотиків ін'єкційним шляхом з використанням загальних голок і шприців.
Програма ЗПТ для споживачів ін'єкційних наркотиків почалася в Дніпропетровській області в липні 2008 року. А вже у грудні 2008 року 302 пацієнти (170 з них ВІЛ-позитивні) отримували в медичних установах області препарат метадон у таблетованій формі. Всі пацієнти, які беруть участь у програмі, можуть також отримати послуги з діагностики та лікування інфекційних захворювань, консультації соціальних працівників.
Для України дуже важлива програма, яка дозволяє значно спростити і прискорити тестування на ВІЛ, оскільки лише один з п'яти ВІЛ-позитивних українців знає сьогодні про свій статус. Фонд Клінтона підготував і запустив дослідження, яке в майбутньому дозволить використовувати поряд із чинним на сьогодні методом підтвердження ВІЛ-статусу (він вимагає часу і спеціального лабораторного обладнання) комплекс з трьох швидких тестів різних виробників. Завдяки цьому можна ширше залучити до тестування представників найбільш уразливих груп – в першу чергу, споживачів ін'єкційних наркотиків та жінок секс-бізнесу. Крім того, такий підхід стане по-справжньому рятівним для маленьких і важкодоступних населених пунктів. Іноді в них, щоб дізнатися свій статус, пацієнт має чекати результатів свого тесту понад місяць. У майбутньому фахівці зможуть на місці проводити тестування й обирати підходи до подальшої діагностики і лікування, ґрунтуючись на результатах швидких тестів, результати яких відомі вже за 15-20 хвилин. Однак це стане можливим, коли будуть внесені поправки в чинне законодавство. Сьогодні встановити ВІЛ-статус людини можна тільки після перевірки результатів тестування в лабораторних умовах.
Швидкі тести на ВІЛ застосовуються в п'яти медичних установах області, у тому числі в туберкульозних та наркологічних диспансерах, що дозволяє наблизити цю послугу до представників груп ризику. За даними на кінець грудня 2008 року 900 осіб пройшли обстеження швидкими тестами на ВІЛ і лабораторні підтверджуючі дослідження, у кожного третього пацієнта тест на ВІЛ дав позитивний результат.
Для того щоб забезпечити більш якісне обстеження та лікування ВІЛ-позитивних людей у Дніпропетровській області, Фонд Клінтона залучає міжнародних експертів та впроваджує програму навчання і наставництва фахівців у сфері лабораторної діагностики, лікування при ВІЛ/СНІДі та наркотичній залежності. Учасниками програми стали вже понад 250 фахівців з усіх регіонів України.
ВІЛ/СНІД в Україні
За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ/СНІДом живе близько 440 тисяч осіб (1,63% населення країни у віці 15-49 років). За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, споживачі ін'єкційних наркотиків складають 67% від усіх випадків ВІЛ-інфекції зареєстрованих з 1987 року.
В Україні програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) бупренорфіном реалізуються з 2004 року, метадоном – з 2008 року. Станом на 1 грудня 2008 року в програмах ЗПТ за підтримки Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на базі 54 лікувальних установ, розташованих у всіх областях України, 856 пацієнтів отримують лікування бупренорфіном, 1 398 – метадоном.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, Об'єднаного агентства ООН з ВІЛ/СНІДу та Управління ООН з наркотиків і злочинності, замісна терапія – один з найефективніших видів фармакологічного лікування опіоїдної залежності та профілактики ВІЛ/СНІДу. Результати більш ніж 100 досліджень, проведених у різних країнах світу, містять переконливі дані про те, що ця терапія веде до зниження вживання нелегальних наркотиків; зменшення ризикованої поведінки, пов'язаної з ВІЛ/СНІДом; зменшення передозувань і поліпшення стану здоров'я; зниження кримінальної активності; поліпшення соціального функціонування і повернення до трудової зайнятості.
Замісна терапія метадоном і бупренорфіном впроваджується в 59 країнах світу. У 2005 році лікування метадоном у світі отримувало 875 000 пацієнтів.
Історія проекту
15 вересня 2004 року за сприяння Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між урядом України та Ініціативою з ВІЛ/СНІДу Фонду Вільяма Дж. Клінтона. У листопаді 2005 року міністр охорони здоров'я України від імені Уряду підписав доповнення до цього Меморандуму. Відповідно до цих документів, Україна була включена до складу Консорціуму країн із закупівель препаратів антиретровірусної терапії (АРТ), з метою забезпечення доступу до препаратів і продуктів для лікування і діагностики ВІЛ за спеціальними цінами. Також Фонд надає технічну допомогу уряду України, спрямовану на впровадження і розширення програм ЗПТ метадоном для споживачів ін'єкційних наркотиків, розвиток програм наставництва фахівців у галузі лікування ВІЛ/СНІДу, розширення доступу до тестування на ВІЛ із застосуванням швидких тестів і посилення лабораторної діагностики.
18 вересня 2006 року в Нью-Йорку було підписано угоду про співпрацю між Президентом Клінтоном, Оленою Пінчук і Віктором Пінчуком з реалізації цієї програми. Внесок Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» складе 2,5 мільйона доларів США. Зі свого боку Фонд Вільяма Дж. Клінтона забезпечує розробку та впровадження проекту з реалізації універсального доступу до лікування при ВІЛ/СНІДі і надає фахівців з його реалізації в Україні.
Про Ініціативу з ВІЛ/СНІДу Фонду Вільяма Дж. Клінтона
Починаючи з 2002 року Ініціатива з ВІЛ/СНІДу, проект Фонду Вільяма Дж. Клінтона, надає допомогу країнам у впровадженні широкомасштабних програм інтегрованої допомоги, лікування та профілактики. Ініціатива з ВІЛ/СНІДу тісно співпрацює з 22 країнами Африки, Азії, Східної Європи, Карибського басейну і Латинської Америки з метою побудови системи охорони здоров'я та забезпечення лікування ВІЛ/СНІДу шляхом надання урядам технічної допомоги, мобілізації людських і фінансових ресурсів, сприяючи поширенню кращих практик серед національних проектів. Наприклад, в рамках педіатричної програми та програми для сільської місцевості Фонд забезпечує догляд і лікування населення, для якого ці послуги недоступні. Також Фондом досягнуто угоди про зниження цін на ряд медичних препаратів і діагностичних систем, які тепер стали доступними більш ніж у 70 країнах світу, де мешкають понад 90 відсотків людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, з країн, що розвиваються. На сьогодні 1,4 мільйона чоловік у всьому світі отримують антиретровірусні препарати, закуплені в рамках угод, обумовлених Фондом. Додаткову інформацію можна знайти на сайті www.clintonfoundation.org.18 сентября 2006 года в Нью-Йорке было подписано соглашение о сотрудничестве между Президентом Клинтоном, Еленой Пинчук и Виктором Пинчуком в реализации этой программы. Вклад Фонда Елены Пинчук «АНТИСПИД» и Фонда Виктора Пинчука составит 2,5 миллиона долларов США. Со своей стороны Фонд инициатив Клинтона обеспечит разработку и внедрение программы проекта и предоставит специалистов по его реализации в Украине. Проект рассчитан на 5 лет. Первый его этап начнется в 2007 году в Днепропетровской области – в регионе с одним из самых слабых в Украине ответов на эпидемию ВИЧ/СПИДа.
По словам Елены Пинчук, комплекс мероприятий, который будет реализован в рамках этого проекта, органично впишется в те программы профилактики и лечения ВИЧ/СПИДа, которые уже действуют в Украине на протяжении нескольких лет. Она отметила необходимость максимально эффективного использования средств, выделенных на реализацию проекта, для чего, по ее мнению, в первую очередь необходимо скоординировать действия участников, партнеров проекта и государственных органов. «Нам нужна координация, поддержка партнеров, их замечания, поправки. Мой фонд всегда открыт для сотрудничества», – подчеркнула Елена Пинчук.
Программа, разработанная Фондом Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу, должна ускорить универсальный доступ к терапии ВИЧ/СПИДа. Цель программы – увеличить доступ к общему и медикаментозному лечению при ВИЧ/СПИДе в Украине, уменьшить риск передачи ВИЧ среди людей, которые не являются потребителями инъекционных наркотиков, и, в конечном счете, уменьшить смертность от СПИДа. За первый год проекта на базе существующей системы здравоохранения будут разработан и реализован ряд пилотных проектов, с последующим их распространением на прилегающие регионы в течение последующих 2-5 лет.
По словам Дипака Верма, Фонд Клинтона успешно работает в других странах мира и, благодаря инициативе Украинского правительства и поддержке фонда «АНТИСПИД», считает своим долгом привнести опыт по профилактике и лечению эпидемии в Украину. «Я думаю, целесообразным является разработка модели интегрированного подхода в лечении ВИЧ/СПИДа в одной области Украины, чтобы затем перенести этот опыт на другие регионы страны», - подчеркнул он.
Как сообщил Гаурав Бхаттачарая, Фонд Клинтона надеется, что реализация данного проекта и, в частности, инициативы организаторов проекта по усовершенствованию украинского законодательства, сделают возможным обеспечение Украины высококачественными и недорогими препаратами для антиретровирусной и заместительной терапии, а также тестовыми системами.
К основным направлениям программы относится: быстрое тестирование на ВИЧ/СПИД – выявление новых случаев ВИЧ инфекции; обучение, консультирование и поддержка медработников разного уровня квалификации; медикаментозное лечение и заместительная терапия для потребителей инъекционных наркотиков; усовершенствование системы закупок медикаментов; создание педиатрического ВИЧ/СПИД центра.
«Мы хотим, чтобы уже с 1 февраля будущего года началось активное внедрение этого проекта в нашей области и лечение людей, - сообщила на презентации глава Днепропетровской облгосадминистрации Надежда Деева. - Мы понимаем, что от того, как будет реализовываться проект в Днепропетровской области, будет зависеть успех этого проекта в других регионах Украины».
Как отметил министр здравоохранения Юрий Поляченко, «проект станет стартом подобных проектов по всем областям Украины, и Министерство здравоохранения сделает все возможное, чтобы дать зеленый свет этому проекту».
Днепропетровская область относится к регионам, наиболее пострадавшим от эпидемии ВИЧ/СПИДа. В 2006 году каждый день регистрируется 8 новых случаев ВИЧ-инфекции, 3 случая заболевания СПИДом, 1 человек умирает от СПИДа. На 01 августа 2006 года в области было зарегистрировано 26 026 человек с диагнозом ВИЧ/СПИД. Сегодня Днепропетровская область находится на втором месте после Донецкой по количеству человек, стоящих на учете с диагнозом «ВИЧ/СПИД». В показателях на 100 тысяч населения, Днепропетровская область занимает первое место по общему количеству зарегистрированных случаев ВИЧ/СПИДа в Украине. По количеству людей, у которых ВИЧ перешел в стадию СПИДа Днепропетровская область находится на втором месте после Донецкой.
Украина остается одной из самых пораженных эпидемией ВИЧ/СПИДа стран в Европе, где инфицировано 1,4 % от всего взрослого населения. По оценкам ВОЗ число случаев ВИЧ/СПИДа составляет 377 000 с оптимистическим прогнозом увеличения до 600 000 случаев к 2010 году. Согласно пессимистическому прогнозу эта цифра может увеличиться до 1,4 миллиона случаев к 2010 году.
Партнеры проекта:
Pangaea Global AIDS Foundation является партнером Фонда Клинтона в оказании клинической помощи. Фонд Pangaea приносит с собой клинические знания и громадный международный опыт в разработке и применении программ по ВИЧ/СПИДу, существенных для успеха запланированных в Украине мероприятий. Детальная информацию о Pangaea Global AIDS Foundation: www.pgaf.org
Фонд Елены Пинчук «АНТИСПИД» (www.antiaids.org) был основан Еленой Пинчук в сентябре 2003 года. На сегодня это первый и единственный в Украине частный фонд по борьбе со СПИДом. Действия Фонда направлены на проведение широкомасштабных информационно-образовательных кампаний; привлечение внимания общества, публичных и бизнес лидеров к проблеме ВИЧ/СПИДа; непосредственную помощь людям, живущим с ВИЧ/СПИДом, и привлечение ресурсов для поддержки проектов, направленных на профилактику и лечение при ВИЧ/СПИДе; искоренение предрассудков, уменьшение стигматизации и дискриминации ВИЧ-позитивных людей.
Благотворительная организация «Фонд Виктора Пинчука» разрабатывает и поддерживает проекты, направленные на развитие Украины. Шесть основных сфер деятельности и разработанные в их рамках проекты фонда были выбраны по принципу их стратегической важности для будущего страны. В здравоохранении Фонд Виктора Пинчука реализует программу создания всеукраинской сети неонатальных центров «Колыбели надежды». В сфере образования разворачивается стипендиальная программа «Завтра.UA». В области культуры Виктор Пинчук стал основателем крупнейшего в Восточной Европе Центра современного искусства и вместе со Стивеном Спилбергом выступил сопродюсером документального фильма «Назови свое имя», посвященного трагедии Холокоста в Украине. Для оказания правовой помощи малоимущим совместно с Фондом Джорджа Сороса реализуются программы юридической защиты и консультаций. Фонд Виктора Пинчука принимает активное участие в инициативах, направленных на дальнейшую интеграцию Украины в Европейское и мировое сообщество, а также поддерживает различные региональные благотворительные проекты.
«Я очень доволен, что мы сможем приступить к совместной работе с Фондом Елены Пинчук «АНТИСПИД» и Фондом Виктора Пинчука. Эта работа будет направлена на усиление профилактики ВИЧ/СПИДа, расширение доступа к лечению и уходу за людьми, живущими с ВИЧ в Украине. Благодаря оказанной поддержке мы сможем значительно увеличить количество людей, которые смогут получить необходимые им медицинские услуги. Я рад нашему партнерству», - сказал Президент Клинтон после подписания Соглашения.
«Фонд Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу изменил ситуацию в области лечения и поддержки людей, живущих с ВИЧ/СПИДом, во многих странах мира. Я уверена, что наше сотрудничество принесет пользу Украине», - заявила основатель Фонда «АНТИСПИД» Елена Пинчук. – Для моего фонда это партнерство означает расширение нашей деятельности, которая на протяжении последних трех лет была сосредоточена на проведении широкомасштабных информационно-образовательных кампаний. Сейчас для того чтобы изменить ситуацию со СПИДом, Украине необходим лучший международный опыт и новейшие разработки в борьбе с эпидемией».
Проект рассчитан на пять лет. Первый год основные мероприятия будут сосредоточены в Днепропетровской области, после чего позитивный опыт будет распространен на другие регионы Украины. Среди основных задач проекта: расширение доступа к тестированию на ВИЧ, совершенствование существующей лабораторной системы, повышение профессионального уровня медицинских работников, улучшение системы закупок антиретровирусных препаратов, расширение доступа к заместительной терапии.
Сотрудничество Фонда Елены Пинчук «АНТИСПИД» и Фонда Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу началось в 2004 году, когда представители Фонда Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу прибыли в Украину по приглашению основателя Фонда «АНТИСПИД» Елены Пинчук. Результатом первого визита в Украину стало подписание Меморандума между Фондом Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу и правительством Украины, который гарантировал Украине доступ к наиболее низким ценам на препараты-генерики для лечения при ВИЧ/СПИДе. Благодаря этому меморандуму за средства, выделенные Глобальным Фондом по борьбе со СПИДом, туберкулезом и малярией, значительно большее количество пациентов получили терапию для лечения при ВИЧ/СПИДе.
В начале 2005 года во время визита Президента Клинтона в Украину был подписан второй, расширенный Меморандум между Фондом Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу и Правительством Украины, в котором были зафиксированы основные направления взаимодействия Украины и Фонда Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу в противодействии эпидемии ВИЧ/СПИДа. Для достижения поставленных в меморандуме задач Фонд Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу разработал пятилетний проект по борьбе со СПИДом в Украине. Фонд Елены Пинчук «АНТИСПИД» и Благотворительный фонд Виктора Пинчука выразили готовность к объединению усилий в реализации проекта, разработанного специалистами Фонда Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу, и взяли на себя обязательства предоставить проекту финансовую поддержку в размере 2,5 миллионов долларов США.
Фонд Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу прилагает все усилия для улучшения доступа к лечению при ВИЧ/СПИДе и внедряет широкомасштабные комплексные программы по уходу, лечению и профилактике ВИЧ/СПИДа. Фонд Инициатив Клинтона работает в 15 странах, во время последней поездки Президента Клинтона в Африку его фонд подписал соглашение с несколькими новыми странами. С момента создания Фонд Инициатив Клинтона по ВИЧ/ СПИДу улучшил качество жизни более 415 тысяч людей, живущих с ВИЧ/СПИДом во всем мире. На протяжении последнего года Фонд Инициатив Клинтона увеличил до 58 количество стран-партнеров закупочного консорциума Фонда Инициатив Клинтона, которые имеют доступ к низким ценам на АРВ препараты и диагностическое оборудование. В 2005 году Фонд Инициатив Клинтона открыл новое направление – педиатрические и сельские инициативы для улучшения доступа к лечению и уходу детей и жителей сельских районов. И, наконец, Фонд Инициатив Клинтона по ВИЧ/СПИДу договорился о снижении цен с производителями препаратов второй линии и производителями быстрых тестов.
Благотворительная организация «Фонд Виктора Пинчука» разрабатывает и поддерживает проекты, направленные на развитие Украины. Шесть основных сфер деятельности и разработанные в их рамках проекты фонда были выбраны по принципу их стратегической важности для будущего страны. В здравоохранении Фонд Виктора Пинчука реализует программу создания всеукраинской сети неонатальных центров «Колыбели надежды». В сфере образования разворачивается стипендиальная программа «Завтра.UA». В области культуры Виктор Пинчук стал основателем крупнейшего в Восточной Европе Центра современного искусства и вместе со Стивеном Спилбергом выступил сопродюсером документального фильма «Назови свое имя», посвященного трагедии Холокоста в Украине. Для оказания правовой помощи малоимущим совместно с Фондом Джорджа Сороса реализуются программы юридической защиты и консультаций. Фонд Виктора Пинчука принимает активное участие в инициативах, направленных на дальнейшую интеграцию Украины в Европейское и мировое сообщество, а также поддерживает различные региональные благотворительные проекты.